Dziecięca Akademia Przyszłości

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI UNIJNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "DZIECIĘCA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI"

Nasza szkoła w  roku szkolnym 2012/2013 jako jedna z dwóch w gminie przystąpiła do unijnego projektu edukacyjnego "DZIECIĘCA AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe w szkołach podstawowych".

W ramach tego projektu wybrana 18 osobowa grupa uczniów uczestniczyć będzie w dodatkowych nieodpłatnych zajęciach z zakresu matematyki, przyrody, j. angielskiego, informatyki, zajęć sportowo-wychowawczych i pedagogicznych. W ramach tych zajęć organizowane też będą wycieczki. Celem projektu jest aktywizacja uczniów,  zachęcenie do zdobywania wiedzy i kreatywnego spędzania czasu.

Iwona Olędzka

W ramach unijnego  projektu edukacyjnego „Dziecięca Akademia  Przyszłości - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe  w szkołach podstawowych". wybrana 18 osobowa grupa uczniów uczestniczy w dodatkowych nieodpłatnych zajęciach z zakresu matematyki, przyrody,             j. angielskiego, informatyki, zajęć sportowo-wychowawczych i pedagogicznych. Głównym celem projektu jest aktywizacja uczniów, zachęcenie do zdobywania wiedzy i kreatywnego spędzania czasu.

Zajęcia te prowadzone są w sposób interesujący z wykorzystaniem ciekawych pomocy edukacyjnych.

W ramach tych zajęć zorganizowana zostanie wycieczka do Centrum Nauki Kopernik oraz Teatru Rampa w Warszawie.

Nad prawidłowym przebiegiem zajęć realizowanych w ramach projektu czuwa Dyrektor Zespołu p. Wiesława Kapusta.

Iwona Olędzka

Unijny projekt edukacyjny „Dziecięca Akademia Przyszłości - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe
w szkołach podstawowych”  realizowany w Szkole Podstawowej w Skibniewie

Uczestnicy projektu chętnie podejmują zaplanowane zadania. Są kreatywni, ciekawi, zdyscyplinowani, rozwiązują nietypowe zadania z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.      Z kolorowych kartek papieru wycinają siatki narysowanych brył geometrycznych i umiejętnie składają je bez kleju. Wykonują różnorodne doświadczenia fizyczno – geograficzne, wykorzystując kompasy i dynamometry. Następnie nagrywają przebieg doświadczeń i z pomocą opiekuna montują krótkie filmiki.

Na zajęciach z zakresu wsparcia psychologiczno - pedagogicznego największą radość dzieciom sprawiają zabawy integrujące grupę. Umożliwiają one bliższe poznanie się, rozmowę i nawiązywanie przyjaźni, a także pobudzają wyobraźnię, ćwiczą refleks, zwinność i spostrzegawczość. Uczestnicy czerpią dużo radości z zabaw wykorzystując zakupioną chustę animacyjną KLANZA.

Korzystanie z programów użytkowych i przeglądarki internetowej na zajęciach komputerowych sprawia, że uczniowie doskonalą swoje umiejętności. Zdobytą wiedzę wykorzystują przy wykonywaniu ciekawych prac.

Przydatnym narzędziem na zajęciach języka angielskiego jest zakupiony odtwarzacz płyt CD, który umożliwia słuchanie autentycznych nagrań anglojęzycznych, nagrywanie swoich wypowiedzi i ich odsłuchiwanie.

Kolejnym atrakcyjnym sprzętem, który zakupiono jest stół do tenisa stołowego. Dzięki temu zajęcia sportowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zachęcają uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wszystkie pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu uatrakcyjniają zajęcia
i pozwalają prowadzącym na ciekawą realizację podjętych działań.

W naszej szkole projekt unijny będzie realizowany do 21 czerwca 2013r.

Iwona Olędzka

26 czerwca 2013 r. w ramach projektu „Dziecięca Akademia Przyszłości” odbył się w naszej szkole turniej piłki nożnej, w którym wystartowały drużyny z Nowej Wsi, Grochowa, Przywózk oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Skibniewie. Grano systemem „każdy z każdym”, a formuła zawodów przewidywała w drużynie grę chłopców i dziewcząt jednocześnie. Tak więc kibice mogli obejrzeć walkę drużyn koedukacyjnych. Wynik zawodów okazał się najbardziej korzystny dla nas, bowiem w decydującym starciu z drużyną z Grochowa, okazaliśmy się lepsi wygrywając 1:0, tym samym wygraliśmy całe zawody.