„GLORIA, GLORIA IN EXCELSIS DEO”

21 grudnia w salach obu grup przedszkolnych w Skibniewie zapanował prawdziwie przedświąteczny nastrój. Postarały się o to przedszkolaki, samodzielnie przygotowując stoły do symbolicznej wieczerzy – ustawiały talerze, kładły serwetki i dekoracje.

Obecna na spotkaniu pani katechetka opowiedziała dzieciom o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia – strojeniu choinki, dwunastu potrawach na wigilijnym stole, dodatkowym nakryciu dla niespodziewanego gościa. Podzieliła się z dziećmi opłatkiem, symbolizującym wspólnotę, miłość i zgodę. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Ponieważ obecna sytuacja nadal nie pozwala na to, aby gościć w przedszkolu najbliższych, dzieci wystąpiły w Świątecznym koncercie dla rodziców, który został zarejestrowany przez wychowawczynie. Wyśpiewały piosenki o choince, białej zimie, pasterzach, którzy przyszli do stajenki… Odegrały scenki, recytowały wierszyki i tańczyły. Na koniec wzięły udział w przygotowanej przez nauczycielki sesji fotograficznej. Odświętnie ubrane, w pięknej zimowej scenerii pozowały do zdjęć, które, obok nagrań, będą cudowną pamiątką i prezentem dla rodziców.

Nauczycielki przedszkola