BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ!

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!

Projekt realizowany jest przez Fundację SENSORIA pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Celem akcji dla placówek oświatowych jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im wspólnie wykonanej pamiątki z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości dzieci na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych przez nauczycieli, w oparciu o otrzymane z fundacji materiały edukacyjne, zajęć tematycznych.

Przedszkolaki ze Skibniewa włączyły się do projektu po raz czwarty. Poznały sylwetki żyjących jeszcze powstańców i historię ich heroicznych walk o naszą stolicę. Wykonały też kartę z życzeniami i mają nadzieję, że sprawiły Powstańcom nieoczekiwaną radość i pokazały, że kolejne pokolenia Polaków pamiętają o ich poświęceniu.