WRAŻLIWI NA POTRZEBY INNYCH

Aby mały człowiek nie wyrósł na dużego egoistę, trzeba od najmłodszych lat uczyć go wrażliwości na potrzeby innych. Przedszkolaki ze Skibniewa każdego roku włączają się więc w różne akcje promujące życzliwość i zachęcające do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.

W tym roku dzieci brały udział w obchodach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Wysłały tego dnia własnoręcznie przygotowane karty z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia do Wiktorii Kępińskiej, chorej uczestniczki „Marzycielskiej Poczty”, podzieliły się „miłymi słowami” z kolegami ze szkoły i członkami rodziny.

Uczestniczyły też w akcji „Serce za odwagę” organizowanej przez „Stowarzyszenie Głos Bohatera” i „Stowarzyszenie Pro Patria-Lokalni Patrioci”. Przygotowały kartki świąteczne dla żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce, na Ukrainie, Litwiei Białorusi.