„PRZEDSZKOLAKI W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

Przedszkole w Skibniewie od wielu lat bierze udział w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” i realizuje zawarte w KALENDARIUM kampanii wydarzenia.

W tym roku szkolnym odbyły sięjuż OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA. Świętowaliśmy je wspólnie z p. Moniką Świeżak z Gminnej Biblioteki Publicznej, która przeczytała dzieciom fragmenty książki „Kubuś Puchatek”. Czytaniu towarzyszyły zabawy inspirowane lekturą. Dzieci układały w całość pocięte obrazki, „karmiły” przyjaciela miodem i zbierały „misiowymi łapkami”wykałaczki.

24 października przedszkolaki świętowały MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Odwiedziły p. Edytę Smolik, wręczyły jej własnoręcznie wykonane laurki, złożyły życzenia i podziękowały za pracę na rzecz popularyzacji czytelnictwa. Wykonały też zaproponowane przez nią zadania: układały w odpowiedniej kolejności ilustracje z bajek i odgadywały tytuły bajek z których pochodzą wylosowane przez nich przedmioty.

5 listopada obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Wszystkie dzieci, przebrane za ulubioną postać z bajki, wspaniale bawiły się tego dnia na „Balu u Kopciuszka”.Opowiadałyteż o swoich ulubionych bajkowych postaciach i brały udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, rozwiązywały zagadki i rozpoznawały bajki po przeczytaniu ich fragmentu.

Wszystkie wydarzenia, organizowane w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” były doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.