POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

Minęły trzy miesiące zdalnej edukacji, trzy miesiące wspólnej pracy. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców możemy pochwalić się jej efektami.

W miesiącu czerwcu zrealizowaliśmy tematy: „Niby tacy sami, a jednak inni”, „Wakacyjne podróże” i „Pożegnania nadszedł czas”.

Dzieci poznały znaczenie pojęcia „tolerancja”. Zainspirowane przeczytanym przez nauczyciela opowiadaniem Agaty Widzowskiej „Piłka dla wszystkich” przygotowały pozdrowienia dla chorych dzieci z projektu „Marzycielska poczta”. Śpiewały i tańczyły przy piosence „Święto wszystkich dzieci”. Wykonały prace plastyczne pt. „Dzieci z całego świata”. Poznały piękne miejsca w Polsce, które warto odwiedzić w czasie wakacji. Przeliczały i porównywały liczebności zbiorów. Słuchały opowiadań o wartościach, czyli o tym, co jest w życiu najważniejsze – zdrowiu, miłości, przyjaźni, uczciwości, odwadze. Wykonywały zadania związane z preorientacją zawodową. Wspominały czas spędzony w przedszkolu i omawiały zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Na zakończenie roku szkolnego przedszkolaki przygotowały „akademię online”. Wszyscy w strojach galowych pięknie wyrecytowali przydzielone im fragmenty utworów.

Bardzo dziękujemy RODZICOM za wspaniałą współpracę, za każde miłe słowo, za poświęcony zdalnej edukacji czas.