PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

25 października 2019 r. w przedszkolu w Skibniewie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem zostały pasowane na przedszkolaka. Zebrani w sali rodzice podziwiali swoje pociechy, które zaprezentowały liczne umiejętności: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, podskakiwały, klaskały, liczyły, chodziły w kole. Bogaty program artystyczny został entuzjastycznie przyjęty przez starszych kolegów, które w dowód uznania wyrecytowały okolicznościowy wierszyk.

Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale do końca uroczystości trzymali się bardzo dzielnie. Kiedy już obiecali, że będą chodzić do przedszkola, uśmiechać się dookoła, wszystko zjadać ze smakiem i być dzielnym przedszkolakiem nadeszła pora na pasowanie. Pani v-ce dyrektor M. Filiks, przy pomocy specjalnej kredki wprowadziła do naszej społeczności przedszkolnej 12 przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali oni kolorowe dyplomy, a od rodziców pamiątkowe medale i słodkie upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

L. Wierzbicka
M. Jóźwiuk