NAGRODZONO LAUREATÓW MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”

Dnia 16 października 2019 r. w siedzibie Muzeum w Bielsku Podlaskim odbył się finał XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, którego hasło brzmiało w tym roku: „Wstańcie, chodźmy”.

Celem konkursu było pogłębienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża Jana Pawła II oraz odwołaniesię do nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu i działalności Jana Pawła II.

Na konkurs wpłynęły 1974 prace z całego świata. Komisja, po rozpatrzeniu wszystkich prac, przyznała nagrody i wyróżnienia.Wśród laureatów znalazły się dwie dziewczynki z Przedszkola w Skibniewie. Maja Kucharczyk otrzymała wyróżnienie w etapie międzynarodowym, a Iga Maleszewska nagrodę w etapie diecezjalnym.

Zostały one, wraz z najbliższymi, zaproszone na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczanie nagród i wyróżnień, którego dokonali: ks. bp Tadeusz Pikus – Biskup Senior diecezji drohiczyńskiej, ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki – Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i ks. kan. Ryszard Zalewski – Dziekan Bielski.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!

E. Derlicka
https://katecheza.drohiczynska.pl/aktualnosci/sw-jan-pawel-ii-w-oczach-dziecka-rozstrzygniecie-konkursu/