ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU W SKIBNIEWIE

Współcześni dziadkowie… Kochają bezgranicznie, ale mądrze tę miłość dozują. Doradzają, dyskretnie pomagają rodzicom, ale nie wyręczają ich w opiece i wychowaniu. Wielu z nich nadal jest aktywnych zawodowo. Mają swoje zainteresowania i pasje, dbają o zdrowie i wygląd, podróżują, spotykają się ze znajomymi, przeżywając „trzecią młodość” i … są zupełnie inni, niż dziadkowie sprzed lat. Jedno, co jest niezmienne, to fakt, że poza wnukami świata nie widzą. Nawet jeśli są dziadkami na odległość.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy Ich do Przedszkola w Skibniewie, aby przypomnieć, jak ważną rolę pełnią w życiu każdego dziecka.Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom, prezentując bogaty program artystyczny. Słowami wierszy dziękowały Im za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz ogrom bezinteresownej miłości. Piosenkami i tańcami przypomniały Ich lata młodości. Życzyły dużo zdrowia oraz tego, aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Wręczyły też własnoręcznie przygotowane laurki i upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dla dzieci i zaproszonych gości był to dzień niezwykły – pełen niespodzianek, radości i wzruszeń…Spotkanie, mające na celu umocnienie więzi rodzinnych i bliższe poznanie się, upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Nauczycielki Przedszkola