DLA KAŻDEGO COŚ … NOWEGO!

Edukacja przedszkolna w wersji online – nikt jej nigdy nie planował, myśleliśmy, że to niemożliwe, że tak się nie da. Okazało się jednak, że jest to możliwe.

Trochę więcej czasu niż zazwyczaj musieli poświęcić edukacji rodzice i nauczyciele, współpracować ze sobą codziennie, a zdalna edukacja przynosiła oczekiwane efekty.

W marcu przedszkolaki ze Skibniewa codziennie zaczynały edukację zdalną od zestawu ćwiczeń gimnastycznych z projektu „Zdrowo i Sportowo”. Później zdalnie realizowały tematy „Zwierzęta naszych pól i lasów”, „Wiosenne przebudzenie” i „Wiosenne powroty”. Poznawały zwierzęta żyjące w najbliższej okolicy, rozpoznawały ich odgłosy, wykonywały prace plastyczne: „zwierzątko z rolki” i zwierzątko z figury geometrycznej, dzieliły zwierzęta na: żyjące w Polsce, egzotyczne, domowe i hodowlane. Poznawały oznaki wiosny, słuchały wierszy, piosenek i opowiadań, śpiewały piosenki, rysowały portret Wiosny, prowadziły kalendarz pogody, zakładały hodowle rzeżuchy i innych warzyw. Dowiedziały się, jak rozwija się żaba. Poznały nazwy pierwszych wiosennych kwiatów. Obserwowały, rozpoznawały, liczyły i rysowały ptaki. Szukały na podwórkach ptasich piórek. Uczyły się rozpoznawać gniazda i głosy ptaków. Rozwiązywały zagadki o ptakach. Wykonały pracę plastyczną pt. „Bocian”. Układały w kolejności obrazki historyjki „Mały wróbel”. Bawiły się też i eksperymentowały z papierem.

Po południu natomiast spotykały się z aktorami TEATRU TAK, który uruchomił telewizję TAK TV! Emitowano codziennie odcinek zawierający zajęcia z muzyki, rytmiki, języka angielskiego i przedstawienie teatralne. Dzieci mogły trochę poćwiczyć, pośpiewać i troszkę się pouczyć.