BEZPIECZNIE NA WSI MAMY

Gospodarstwo rolne jest miejscem, gdzie zwykle dużo się dzieje”: prace rolnicze, obowiązki domowe, ale też zabawa najmłodszych mieszkańców stwarzają szereg zagrożeń, które mogą skończyć się groźnym wypadkiem.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała wyjątkowy kurs e-learningowy dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”.Kurs ten przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na teranie obejścia. Podzielony jest na trzy części: Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta orazSiedlisko. Każdaznich zawiera zagadki iquizy, dzięki którym łatwiej jest dzieciom przyswoić wiedzę natemat bezpieczeństwaw środowisku wiejskim.

Przedszkolaki ze Skibniewa rozwiązały już wszystkie zagadki i quizy oraz test końcowy i otrzymały certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Doskonale wiedzą:jakie czynności w gospodarstwie są dozwolone dla dzieci, a jakie zabronione, jak zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami i jak wezwać pomoc.