WARTO ODWIEDZIĆ BIAŁYSTOK!

W dniu 18 października 2019 r. uczniowie klas VI – VIII wyjechali na wycieczkę do Białegostoku. Bogaty program dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń nawet najbardziej wymagającym uczestnikom. W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki obejrzeliśmy wspaniały spektakl „Hobbit”, który Grzegorz Suski stworzył na podstawie książki J. R. R. Tolkiena. Widowisko teatralne zaskoczyło nas niepowtarzalnymi kostiumami, urzekającą scenografią oraz rozwiązaniami choreograficznymi. Na scenie pojawił się smok Smaug, gobliny, pająki, wargowie, a także inne znane z powieści stwory. Muzyka i świetna gra aktorska sprawiły, że przyjęliśmy spektakl owacyjnie.

W Białostockim Teatrze Lalek uczestniczyliśmy w niecodziennej lekcji teatralnej, podczas której od kuchni, krok po kroku dowiedzieliśmy się, jak postaje spektakl w tatrze lalki i aktora. Odwiedziliśmy miejsca, zazwyczaj niedostępne dla widza. Byliśmy za kulisami, na ruchomej scenie, w stolarni, gdzie postają skomplikowane elementy scenografii oraz w pracowni lalek. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas piwnica, w której mieści się magazyn marionetek, kukiełek, pacynek i jawajek.

Będąc w Białymstoku, nie mogliśmy pominąć Pałacu Branickich, głównej siedziby Uniwersytetu Medycznego. Dzięki multimedialnej wystawie w piwnicach pałacowych odbyliśmy spacer w przeszłość, zobaczyliśmy aulę i reprezentacyjne pomieszczenia pałacowe oraz zwiedziliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Z zainteresowaniem oglądaliśmy eksponaty w starej aptece, gabinecie stomatologicznym, laryngologicznym, okulistycznym, w pracowni RTG oraz w szpitalu polowym. Na zakończenie udaliśmy się na spacer do parku pałacowego. Stwierdziliśmy, ze warto odwiedzić Białystok raz jeszcze, już planujemy kolejny wyjazd na spektakl do Białostockiego Teatru Lalek. Zapraszamy chętnych.

Uczestnicy wycieczki
Joanna Próchenko