28. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Tradycyjnie, w drugą niedzielę stycznia, tym razem 12. 01 odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod hasłem „Wiatr w żagle” na całym świecie pracę rozpoczęło 1750 sztabów. Tak jak w latach ubiegłych Szkoła Podstawowa w Skibniewie przyłączyła się do SZTABU POWIATOWEGO w Sokołowie Podlaskim, który zjednoczył siły i zagrał wspólnie dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce, bo zebrane pieniądze podczas 28. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Warto jednak dodać, że wielkie granie z Orkiestrą w naszej szkole rozpoczęło się już w czwartek, 9. stycznia, kiedy to wolontariusze sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasteczka w kształcie serduszek z napisem WOŚP.

A w niedzielę? Jak zwykle - kwesta, a więc w pobliżu kościoła w Skibniewie pojawiło się 14 młodych wolontariuszy (wraz z opiekunami). Każdy z nich, oprócz identyfikatora i puszki, miał czerwone serduszka oraz uśmiech na twarzy, bo pomaganie jest fajne, sprawia radość potrzebującym i daje wielką satysfakcję tym, którzy pomagają. Był czas na rozmowy, wspomnienia i zabawy integracyjne.

A od godz. 13.00 szkoła tętniła życiem. Odbyły się warsztaty "Uczymy ratować" poprzedzone filmem i instruktażem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa, p. Marka Mietenia i pielęgniarki p. Wandy Mieteń. Największą oglądalność i rzeszę wielbicieli miał zorganizowany przez p. Marka Pogorzelskiego mecz koszykówki "Uczniowie" kontra "Absolwenci szkoły", który zakończył się spektakularnym sukcesem absolwentów. Młodzi koszykarze, choć lepsi kondycyjnie, z trudem przełknęli porażkę i musieli pogodzić się z mentalną przewagą przeciwników, którzy pokonali ich swoim opanowaniem na boisku, zagrywkami taktycznym, a przede wszystkim pozytywnym nastawieniem. Na zakończenie aktywnego, niedzielnego popołudnia rozegraliśmy turniej "Kocham Cię, Polsko", w którym w zabawnych konkurencjach zmierzyły się dwie drużyny: WOLONTARIUSZE pod przywództwem Weroniki Skoniecznej z kl. VI oraz RESZTA ŚWIATA na czele z kapitanem Stanisławem Wdowińskim. Występy zawodników, którzy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, spostrzegawczością, refleksem, a przede wszystkim humorem, rozbawiły licznie zgromadzoną publiczność. W tej grze szczęście dopisało wolontariuszom, którzy zdobyli dodatkowe punkty, umiejętnie obchodząc się z kołem fortuny i pokonali przeciwników 74:73.

Dziękujemy wolontariuszom i wspaniałym darczyńcom za każdą formę wsparcia: zaangażowanie finansowe (w tym roku zebraliśmy 2. 472, 52 zł), poświęcony czas i wspólne działanie, które dało nam wiele radości i wiarę w to, że razem możemy więcej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami ciałem i duchem.