IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Skibniewie wspólnie świętowała IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w czasie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Podczas wszystkich przerw lekcyjnych dwie komisje egzaminacyjne, w skład których wchodzili uczniowie klasy V, sprawdzały stopień znajomości tabliczki mnożenia. To była zabawa a nie poważny test. Egzaminatorzy byli zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia. Młodzież przepytywała swoich kolegów, nauczycieli i rodziców. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań, otrzymywał nagrodę – legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia, która była miłą pamiątką oraz motywacją do dalszej nauki. Chętnych do sprawdzenia swojej pamięci było bardzo wielu, kolejki do komisji egzaminacyjnej były długie.

Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów – przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów święta tabliczki mnożenia. Podobnie było w naszej szkole. Przez kolejne dni uczniowie rozwiązywali szyfrogramy, zagadki matematyczne, utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do szkolnego kalendarza naszej szkoły.

Z.O. w Skibniewie