SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

W dniu 11.12.2019r. w Szkole Podstawowej w Skibniewie odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII ze strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim - brygadierem Pawłem Dmowskim. Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się o istniejących zagrożeniach występujących w budynkach mieszkalnych, zwłaszcza w sezonie grzewczym, kiedy to dochodzić może do ulatniania się czadu z nieszczelnej instalacji grzewczej. Bardzo ważne jest też przewietrzanie mieszkań i pomieszczeń, gdzie przebywają ludzie, poprzez uchylenie lub otwarcie okna. Innym ważnym poruszonym zagadnieniem było bezpieczeństwo podczas zabaw na stoku i na lodzie. Ważne jest też bezpieczne zachowanie się nas wszystkich na drogach i na przejściach dla pieszych. Przechodząc przez ulicę lub na przejściu dla pieszych nie powinniśmy słuchać muzyki i nie powinniśmy obsługiwać telefonu komórkowego. W końcowej części spotkania ze strażakiem uczniowie zadawali pytania, na które otrzymywali ciekawe i satysfakcjonujące odpowiedzi.

Krzysztof Przyborowski