JESTEM... CHCĘ... POMAGAM...

4 grudnia 2019 r. z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wolontariusza na zaproszenie Szkolnego Koła Wolontariatu do Szkoły Podstawowej w Skibniewie przyjechał ks. Paweł Siedlanowski, dyrektor Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Tematem spotkania była idea pomocy dzieciom nieuleczalnie chorym oraz wolontariat jako forma pomocy potrzebującym. Ksiądz w przystępny sposób opowiedział o działalności i celach fundacji. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania o podopiecznych oraz o kadrę fundacji i głośno zastanawiali się, w jaki sposób mogą włączyć się w pomoc. Zadeklarowali wsparcie finansowe w postaci zbiórki do puszek, które otrzymała każda klasa oraz udział w świątecznym kiermaszu, podczas którego już od 5 grudnia będą sprzedawane karty świąteczne i pierniczki przygotowane przez koło wolontariatu. Ksiądz prosił też o wsparcie duchowe dla chorych dzieci i ich rodzin w postaci modlitwy o cierpliwość, siłę, nadzieję i wiarę w to, że liczy się każdy dzień.

Spotkanie miało na celu promocję wolontariatu oraz uwrażliwienie społeczności szkolnej na potrzeby innych ludzi. Na zakończenie uczniowie podziękowali księdzu Pawłowi za obecność, złożyli życzenia z okazji Dnia Wolontariusza oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i wręczyli skromny, własnoręcznie wykonany upominek.

Wizyta księdza pozwoliła nie tylko na poznanie placówki hospicjum, ale utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że to nieprawda, że nie ma nic do zrobienia, bo wokół nas jest wielu ludzi, którzy czekają na ciepłe słowo, gest życzliwości, zrozumienie... Idea wolontariatu jest potrzebna.
Bądźcie z nami!

Joanna Próchenko