DZIEŃ SENIORA - ŚMIECHOTERAPIA

25. lutego 2020 r., w ostatkowe popołudnie w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbył się Dzień Seniora - urocze święto, na które licznie przybyli dziadkowie i babcie naszych uczniów, osoby samotne, emerytowani pracownicy szkoły i inni "50+", którzy przyjęli zaproszenie dyrektora szkoły i Szkolnego Koła Wolontariatu. Naszym zamiarem było pokazanie lepszej strony jesieni życia, przywołanie wspomnień z lat młodości oraz wspólna zabawa przy znanych i lubianych przebojach Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Krystyny Giżowskiej, Wojciecha Gąsowskiego, Andrzeja Rybińskiego i Ryszarda Rynkowskiego w wykonaniu naszych uczniów. Odbył się też quiz dla babć i wnuczek "Czy dobrze się znamy?" oraz konkursy: "Miara na oko", " Szacowanie" oraz " W świecie zapachów kuchennych". Za udział w konkursie każdy uczestnik miał okazję sprawdzić swoje szczęście, kręcąc kołem fortuny, na którym każde pole liczbowe kryło jakąś niespodziankę. Żaden z naszych gości nie wyszedł do domu z pustą ręką. Zastosowana przez nas "śmiechoterapia" przyniosła zamierzony efekt - po słodkim poczęstunku przy aromatycznej kawie i herbacie seniorom udało się odrzucić balast przykrej codzienności i zapomnieć o uciążliwych dolegliwościach. Wdzięczni dziękowali za miło spędzony czas i wspólną zabawę, dzięki której odkryli uroki życia po pięćdziesiątce, nucąc:

"Nie bójmy się jesieni - wszak ona złota jest.
Przed nami jeszcze życie, nie bójmy się więc jej.
Choć są na niebie chmury i wicher goni je,
nie bójmy się jesieni - może być urok w niej".
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Joanna Próchenko, Edyta Smolik, Iwona Olędzka