DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Uczniowie rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pozwalają im je rozwinąć.”
Janusz Korczak

W piątek 11 października 2019 r. na poważnie i z przymrużeniem oka odchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na wstępiePani Dyrektor Wiesława Kapusta podziękowała współpracownikom za zaangażowanie, życzyła dużo zdrowia i dalszych sukcesów. Następnie wręczyła coroczne Nagrody Dyrektora.

Po części oficjalnej, w ramach niespodzianki, Samorząd Uczniowski przygotował pokaz mody nauczycielskiej. Uczniowie wcielili się w rolę kreatorów mody firmy „ABSURD & COMPANY”. Za kilkanaście lub kilkadziesiąt uśmiechów pedagogicznych przedstawili niezwykle pomysłowe propozycje dla współczesnego pracownika oświaty, które mogłyby być naturalnym sprzymierzeńcem nauczyciela i sojusznikiem w czasach ciągle reformującej się oświaty. W tych „zawodowych kreacjach" wystąpili modele i modelki, przedstawiciele poszczególnych klas. Publicznośćświetnie się bawiła przy trafnie dobranej muzyce, rozpoznając kolejnych „nauczycieli” po charakterystycznych elementach stroju, albo po profesjonalnych komentarzach konferansjerów. Jak na każdej tego typu gali, nie mogło zabraknąć występu wokalnego w wykonaniu dzieci z klas II i III, które zaśpiewały piosenkę "Sto uśmiechów”.

Po części artystycznej nastąpił czas na życzenia od Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców.Wszystkim nauczycielomi pracownikom naszej szkołypodziękowaliśmy za dobre słowa, które każdego dnia dodają nam skrzydeł oraz za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Życzymyradości i satysfakcję z wykonywanego zawodu.

Samorząd Uczniowski