Doradztwo edukacyjno-zawodowe

NAJSTARSI UCZNIOWIE ZESPOŁU OŚWIATOWEGO W SKIBNIEWIE NA WYCIECZCE ZAWODOZNAWCZEJ W SOKOŁOWIE PODLASKIM

17 grudnia dwudziestu ośmiu uczniów z klasy VIII i klasy III gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Sokołowa Podlaskiego.

Wyjazd związany był z realizacją zadań wynikających z doradztwa zawodowego. Młodzież zwiedzała Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, park maszynowy i warsztaty szkolne. Udało nam się zobaczyć mały wycinek pracy w Zakładach Mięsnych SOKOŁÓW S.A. Mogliśmy przyjrzeć się pracy przy plasterkowaniu i konfekcjonowaniu wędlin. Byliśmy pod wrażeniem rygorów i wymagań higienicznych przy wejściu na teren Zakładów.

Miłym zakończeniem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Kolor duszy”w wykonaniu grupy teatralnej z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Tematyka spektaklu wprowadziła nas w nastrój świąteczny i jednocześnie wzbudziła refleksje dotyczące hierarchii wartości w życiu.

Iwona Benedykciuk

Pomocne linki

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do korzystania z poniższych linków. W nich znajdziecie najważniejsze informacje, które ułatwią Wam podjęcie decyzji o wyborze przyszłej szkoły i zawodu.
Tajemnice Aeropolis

Labirynt zawodów

Wybieram zawód

Informator o zawodach on-line