OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI STOMATOLOGICZNEJ „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ”

Program „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” został przygotowany przez ekspertów Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. W programie tym uczestniczyły dzieci z grupy 5-6-latków i uczniowie kl. I i II z Zespołu Oświatowego w Skibniewie.

Przygotowani przez panią stomatolog Aleksandrę Chojecką nauczyciele prowadzili z dziećmi zajęcia w oparciu o otrzymane materiały.

Podczaszajęć, dzieci zdobywały niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów. Dowiedziały się kiedy i w jaki sposób używać nici stomatologicznych. Uczyłysię też przełamywania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

Pomocne w prowadzeniu zajęć były przekazane przez organizatorów akcji środki dydaktyczne w postaci filmu, prezentacji multimedialnej iarkuszy z ćwiczeniami dla dzieci.

Pozakończeniu zajęć organizowanych w ramach programu dzieci wykonały wspólnie konkursowe prace plastyczne.

Rodzice dzieci uczestniczących w programie otrzymali bezpłatne przewodniki wspierające ich wiedzę na temat właściwej higieny jamy ustnej.

Program zakończony został przyznaniem imiennego certyfikatu dla każdego dziecka, potwierdzającego udział w programie i zdobytą wiedzę.

Dziękujemy organizatorom za tak ciekawy i kształcący program.Mamy nadzieję, że zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby i sprawi, że wizyta na fotelu stomatologicznym będzie dla maluchów mniej stresująca.

E. Derlicka