PRZYPOWIEŚCI BIBLIJNE

„Przypowieści biblijne" to tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym organizowanego przez: Katolickie Przedszkole Św. Antoniego w Węgrowie, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie oraz Fundację MATER.

Celem konkursu było: zachęcenie do większego zainteresowania treścią Biblii, poznanie Przypowieści Pana Jezusa, inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej, rozwijanie twórczego myślenia u dzieci, pobudzanie i rozwijanie ich aktywności artystycznej oraz wyszukiwanie i promocja talentów.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział dzieci z 49 placówek. Do organizatorów wpłynęło 279 prac. Komisja konkursowa przyznała I MIEJSCE w kategorii wiekowej dzieci sześcioletnich Julii Pogorzelskiej z Przedszkola w Skibniewie.

13.05.2019 roku w siedzibie Katolickiego Przedszkola Św. Antoniego w Węgrowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca finałowy etap konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali z rąk ks. bpa Tadeusza Pikusa dyplomy i wspaniałe nagrody.

E. Derlicka