MISIOWA OLIMPIADA SPORTOWA

30.05.2019 r. na stadionie miejskim w Sokołowie Podlaskim odbyła się „Misiowa olimpiada sportowa”. Wzięły w niej udział placówki uczestniczące w III edycji projektu „Miasto i Gmina Sokołów Podlaski czytają Małemu Misiowi”. Każde z przedszkoli reprezentowała pięcioosobowa drużyna i pluszowy miś, który podczas trwania projektu odwiedzał wszystkie placówki.

Po uroczystym powitanie gości przez p. Hannę Czartoryjską, dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Sokołowie Podlaskim i Annę Przesmycką-Krysiak, koordynatora projektu, rozpoczęły się zawody sportowe. Reprezentacjeprzedszkolii ich misie uczestniczyły w 10 konkurencjach: przekazywanie misia górą i pod nogami, bieg z misiem w plecaku, przynoszenie książek do misiowej biblioteczki, układanie puzzli, przejście przez gawrę niedźwiedzia, bieg z misiami, sztafeta, skoki w worku, skoki na piłkach i przeciąganie liny.

Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.

Bardzo dziękujemy za wspaniale przygotowaną uroczystość. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział we wspaniałym projekcie propagującym czytelnictwo wśród najmłodszych. Tosportowe podsumowanie projektu na długo pozostanie w pamięci dzieci.

E. Derlicka