MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

„Mikołaju, Mikołaju,
czy ty śpisz?
Kiedy wreszcie będą święta?
Powiedz mi.
My już Ciebie wyglądamy
- tak,tak, tak!
Na prezenty wciąż czekamy
- tak, tak, tak!”

Taką piosenką 6 grudnia 2018 r. przywitały miłego gościa przedszkolaki ze Skibniewa. Popisom wokalnym i recytatorskim towarzyszył niesamowity gwar i nietęgie miny maluchów... Ale szybko się okazało, że nie ma się czego obawiać. Przesympatyczny jegomość w czerwonym ubraniu zaangażował do pracy pomocników, błyskawicznie rozdał wszystkie prezenty, z pełnym profesjonalizmem pozował do zdjęć i swoim poczuciem humoru ośmielił i obłaskawił wszystkie dzieci. Obdarowany słodkościami, długo machał na pożegnanie. A na nieśmiałe pytanie, czy ma tu przyjść za rok, szybko uzyskał głośną odpowiedź rezolutnego sześciolatka: „Możesz częściej!”

I chyba do spotkania dojdzie już niedługo, ponieważ w przyszłym tygodniu wyjeżdżamy do CKiS w Siedlcach na spektakl „Tańcząca choinka”, w którym pewien święty również odegra ważną rolę...

Małgorzata Jóźwiuk