GODZINA KODOWANIA Z UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Hour of code (Godzina Kodowania) jest globalną inicjatywą Tygodnia Edukacji Informatycznej adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania.

Przedszkolaki ze Skibniewa uczestniczyły w tej inicjatywie już po raz trzeci. Przez cały tydzień (3-9 XII) wykonywały różne aktywności związane z kodowaniem w ramach wyzwania Godzina Kodowania z Uczymy Dzieci Programować. Korzystały z aplikacji KODABLE i STUDIO CODE. Układały na macie obrazki z kwadratów według danych odczytanych z kodów QR. Tworzyły skrypt przy pomocy cyfr i strzałek ruchu, który doprowadzał Mikołaja przez labirynt do prezentów. Kolorowały obrazki z kwadratów zakodowane za pomocą danych z osi współrzędnych.Pomagali im w tym zaproszeni do wspólnego kodowania rodzice i uczniowie.

E. Derlicka