POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA

We wtorek 12marca 2019 r.przedszkolaki ze Skibniewa miały przyjemność gościć panią Magdalenę Gołębiewską, mamę Zuzi. Było to kolejne spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody.

Pani Magda jest fryzjerką. Podczas spotkania opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy i zaprezentowała przyrządy, akcesoria i produkty wykorzystywane przez fryzjerów. Były wśród nich różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, peleryny, suszarka, prostownica, lokówka, karbownica, waga, farby i wiele innych. Duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców, wzbudził specjalny pas fryzjerski, który swoim wyglądem przypominał pas kowbojski.

Wielką niespodzianką był,urządzony przez panią Magdę, pokaz modelowania chłopięcej fryzury oraz fantazyjnego uczesania dziewczynek. W rolę modeli wcielały się chętne dzieci.

Dla przedszkolaków byłato bardzo ważna i cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenieza poświęcony czas, piękne fryzury i słodki poczęstunek oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

E. Derlicka