ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości ma nieco inny wymiar - mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzina potrzebę okazywania innym życzliwość i wzbudzanie w nich pozytywnych emocji.

Przedszkolaki ze Skibniewa każdego roku włączają się w obchody tego święta.Promują życzliwość i zachęcają do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.W tym roku dzieci wysłały własnoręcznie wykonane karty z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowiaMartynce Kurek, chorejdziewczynce, uczestniczce akcji „Marzycielska Poczta”. Dzieliły się też życzliwością ze spotkanymi na ulicy mieszkańcami. Rozdawaływszystkim „uśmiechnięte buźki”, aobdarowani odwdzięczali się im uśmiechem.

Okazało się, że serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy więc od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

E. Derlicka