OD NIEWIELKIEJ KROPKI WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy ona cały świat. Kropka z jego książeczki o Vashti, małej dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. 15 września na całym świecie obchodzi się JnternationalDot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Wszystkie, zorganizowane tego dnia w przedszkolu w Skibniewie działania pomagały dzieciom odkryć ich talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Obchody Dnia Kropki zaczęły się od obejrzenia historii małej Vashti. Potem dzieci tworzyły różne kropkowe dzieła sztuki, kodowały na macie napis DAT DOY, układały kropki ze swoich ciał i z nakrętek, bawiły się kropkami na chuście animacyjnej, układały interaktywne okrągłe puzzle.

Gdy napracowały się rączki przedszkolaków, w ruch poszedł tablet i aplikacja Quiver. Pokolorowane przez dzieci płaskie kropki zamieniły się w podskakujące kule.

Dzieci rozmawiały też tego dnia o swoich uzdolnieniach iprzygotowały drzewo talentów.

W obchodach święta towarzyszyły im słowa, napisanej przez Jolantę Okuniewską, piosenki "Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna".

"Vashti pokazała, że prób nam potrzeba,
by odkryć zdolności inaczej się nie da.
Kropki kolorowe wędrują po świecie.
Talenty wskazują, o których nie wiecie".
E. Derlicka