27. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W niedzielę, 13 stycznia 2019 r., w największej Orkiestrze na świecie zagrał Skibniew. Tak jak w latach ubiegłych nasza szkoła przyłączyła się do SZTABU POWIATOWEGO w Sokołowie Podlaskim, który zjednoczył siły i zagrał wspólnie dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce.

Po raz kolejny na ulicach Skibniewa pojawiło się 14 młodych wolontariuszy (wraz z opiekunami), którzy kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z nich, oprócz identyfikatora i puszki, miał czerwone serduszka oraz uśmiech na twarzy, bo pomaganie jest dziecinnie proste. W szkole już od godz.10.00 wolontariusze piekli okazjonalne ciasteczka w kształcie serduszek. Dochód z ich sprzedaży podczas imprezy szkolnej zasilił fundusze WOŚP. A co się u nas działo? Odbył się wspaniały koncert dla małych i dużych w wykonaniu wokalistek zespołu VOCI VOCI (działającego przy SOK) w składzie: Gabriela Jaczewska, Julia Barcik, Julia Malinowska i Alicja Suchożebrska. Występ dziewczyn zachwycił i rozgrzał licznie zgromadzoną publiczność. Były zabawy integracyjne przy muzyce, biegi narciarskie pod kierunkiem pana Henryka Piwko z udziałem uczniów i rodziców z zaprzyjaźnionej szkoły w Łazowie, ognisko i towarzyski mecz piłki możnej Skibniew - Łazów.

Finał WOŚP nie mógłby się odbyć bez wolontariuszy i wspaniałych darczyńców, dzięki którym zebraliśmy w tym roku 2. 532, 82 zł.

Dziękujemy za każdą formę zaangażowania: wsparcie finansowe, poświęcony czas i wspólne działanie, które przynosi wiele wspaniałych efektów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zagrali razem z nami!