DIECEZJALNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY – SERPELICE 2018

Dnia 14 września w Serpelicach miało miejsce Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które przebiegało pod hasłem ,,Wolni w Duchu Świętym”. Nawiązywało do przeżywanego roku duszpasterskiego oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klasy VII, VIII i III gimnazjum.

Po dotarciu na miejsce i rejestracji grup udaliśmy się na Kalwarię Podlaską odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 11 z koncertem ewangelizacyjnym wystąpił zespół ,,Wyrwani z niewoli” przekazując wszystkim pozytywną energię, porywając do tańca i śpiewu.

Ducha prawdziwej wspólnoty mogliśmy doświadczyć podczas Eucharystii, którą celebrował Ksiądz Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus. Po Mszy Świętej nastąpiło przejście przez Bramę Krzyży. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe ,,gadżety” – obrazek ze św. Stanisławem Kostką patronem dzieci i młodzieży oraz opaskę z napisem ,,Duchu Święty prowadź – Służyć Bogu i Ojczyźnie”. W dobrych nastrojach i postanowieniem uczestnictwa w kolejnym spotkaniu młodzieży wróciliśmy do swoich domów.