REKONSTRUKTO

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Skibniewie w dniu 04.04.2019 roku uczestniczyli w pokazie historycznym zorganizowanym przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”.

Tematem pokazu, a zarazem ciekawej lekcji historii był „Wrzesień 39 – czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczypospolita”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z takimi tematami, jak: sytuacja międzynarodowa II Rzeczypospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, technika wojskowa , łączność i zaopatrzenie. Duże zainteresowanie wzbudziły bezpieczne repliki broni oraz ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej. Chętni uczniowie poddani zostali musztrze wojskowej. Na koniec uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska rekwizytom wykorzystywanym podczas pokazu.

Ta żywa lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów i na pewno zostanie długo w pamięci. Takie lekcje stanowią dowód, iż historia wcale nie musi być nudna , lecz ciekawa i pasjonująca.