MIKOŁAJKI W SKIBNIEWIE

Chociaż za oknem brak śniegu i świątecznego nastroju, 6. grudnia w naszej szkole upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze. Samorząd Uczniowski przygotował świąteczne drzewko, w szkole od rana królował kolor czerwony, pojawiło się wielu elfów, mikołajowe czapki, renifery, a około 10.30 zawitał oczekiwany, zwłaszcza przez maluchy, Święty Mikołaj z workiem pełnym słodkości i prezentów. Cała społeczność szkolna przyjęła go bardzo entuzjastycznie, nawet nauczyciele i gimnazjaliści ulegli mikołajkowej magii i na równi z maluchami recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Było dużo radości i uśmiechów.

W tym szczególnym dniu nie zapomnieliśmy o chorych, samotnych i tych, którzy na co dzień nie mieszkają w swoim domu rodzinnym. Inicjatywę w szkole przejęło Szkolne Koło Wolontariatu, które zainaugurowało akcję "Z potrzeby serca". Wolontariusze rozpoczęli zbiórkę darów dla potrzebujących, sprzedawali własnoręcznie wykonane podczas "Nocy w szkole" pierniczki i karty świąteczne, zachęcali do wsparcia akcji "Góra grosza" oraz do przekazywania opakowań po tonerach i tuszach na rzecz podopiecznych hospicjum, a także karmy dla psów ze schroniska w Sokołowie Podlaskim.

Akcja trwa do 17 grudnia. Dołącz do nas! Naprawdę warto się zaangażować!

Razem możemy więcej!

Joanna Próchenko