LEKKOATLETYCZNA WIOSNA

Maj to tradycyjnie termin zawodów „królowej sportu”. W tym roku rolę gospodarza zawodów pełniła dwukrotnie Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim. Pierwszymi z cyklu był „Festiwal biegowy”. Gościem specjalnym była Lidia Chojecka, trzykrotna złota medalistka halowych mistrzostw Europy w biegu na 1500 m. i 3000 m. Regulamin zawodów umożliwiał start w dwóch konkurencjach. W zawodach wystąpili z sukcesami reprezentanci naszej szkoły: Weronika Skonieczna- srebro w biegu na dystansie 60 m. oraz brąz na 300 m., Julia Paprocka- brąz na 60 m.

13 maja na kosowskich obiektach rywalizowano w „Eliminacjach do zawodów regionalnych w lekkoatletyce”. Formuła zawodów dopuszczała start w jednej konkurencji i sztafecie. Awans do zawodów regionalnych wywalczyli: Gabriela Mieteń (brąz w skoku wzwyż), Kacper Retko (srebro w skoku wzwyż), Sebastian Mateusiak (złoto w pchnięciu kulą) oraz sztafeta olimpijska (srebro) w składzie: Sebastian Mateusiak, Patryk Zawadzki, Sebastian Tymiński, Wojciech Gołębiewski. 17 maja zanotowaliśmy start w Siedlcach w zawodach regionalnych. Tym razem medale były poza naszym zasięgiem.

Marek Pogorzelski