DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października 2018 r. w Zespole Oświatowym w Skibniewie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na początku imprezy głos zabrała pani dyrektor Wiesława Kapusta, która nie wygłosiła zwyczajowego przemówienia, lecz zadała kilka pytań dzieciom. To one, szczególnie te najmłodsze, zawsze chętne do odpowiedzi, z ujmującym uśmiechem wytłumaczyły wszystkim, czyim świętem jest DEN, po co jest szkoła i jaką rolę odgrywają w niej nauczyciele. Po tych niezwykle trafnych spostrzeżeniach, pani dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za dotychczasową pracę i wręczyła Nagrody Dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie wychowankom świata wartości. Po części oficjalnej Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną oraz przybyłych gości na specjalne wydanie wyjątkowego koncertu życzeń. Do zabawnych wierszyków i piosenek dedykowanych wszystkim, co pracują lub kiedyś pracowali w szkole, dołączony był szczególny zestaw upominkowy, m. in.: nowy model pojazdu dla pani dyrektor i pani wicedyrektor, który ułatwi dyrektorskie życie oraz różowe okulary. Pani od historii otrzymała szpadę - niezbędny rekwizyt w pokonywaniu wroga; pan od biologii - grabki w uznaniu zasług w intensywnym i uporczywym odchwaszczaniu i nawożeniu poletka umysłowego niektórych uczniów. Wśród niecodziennych upominków znalazły się: nowiutkie długopisy z czerwonym wkładem, koła ratunkowe, kolorowa kreda, śliczne spodenki gimnastyczne, książeczki z serii "Ciekawe dlaczego..." i wiele innych. Wszyscy obdarowani byli bardzo zadowoleni, aż miło było popatrzeć...., "bo choć krnąbrna i leniwa bywa dziatwa szkolna, kocha ona figle i chętnie się czubi, czasem stroni od książki, lecz swych nauczycieli i szkołę lubi".

Joanna Próchenko