POWIATOWE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD W JABŁONNIE LACKIEJ

Pod nadzorem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, w dniach 28 i 29 marca zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej. Głównym celem turnieju jest promowanie bezpiecznego poruszania się po drogach przez dzieci i młodzież oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także służącego rekreacji i do uprawiania sportu.
Eliminacje powiatowe składały się z dwóch części, tj. teoretycznej (obejmującej test wiedzy) i części praktycznej, (jazda rowerem po torze przeszkód).

Zgodnie z regulaminem eliminacje powiatowe tego turnieju odbywały się będą w dwóch grupach wiekowych: grupa I - uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat, grupa II – uczniowie w wieku powyżej 12 lat.

W grupie młodszej (10 – 12 lat) szkołę reprezentowali: Jaczewski Sebastian, Kotowska Nikola, Mąka Aleksandra i Skibniewski Dawid. W grupie starszej rywalizowali: Gołębiewski Wojciech, Tomczuk Mikołaj i Tymiński Sebastian, których start w turnieju zakończył się dużym sukcesem- zajęli III miejsce.

Obecni na konkursie goście podziękowali uczestnikom za udział i trud włożony w przygotowywanie się do turnieju oraz zachęcali uczniów do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji tego turnieju.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i opaski odblaskowe. Najlepsze drużyny otrzymały dodatkowo puchary.

Krzysztof Przyborowski