WYJAZDOWE ZAJĘCIA

10 października dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę do pobliskiego Sokołowa Podlaskiego.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki było schronisko dla psów, które znajduje się na terenie PUIK. Dzięki uprzejmości opiekuna schroniska i pracownika Urzędu Miasta dzieci mogły zobaczyć bezdomne pieski, które czekają tam na nowy dom. Przedszkolaki przekazały do schroniska karmę, którą zbieraliśmy przez kilka tygodni w całej placówce.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

8 października obchodzony był Dzień Papieski i dlatego drugim miejscem jakie odwiedziliśmy był pomnik wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Po krótkiej modlitwie wychowankowie naszego przedszkola złożyły kwiaty pod pomnikiem papieża.

Trzecim i ostatnim przystankiem naszej wycieczki było Leśnictwo Przeździadka. Tam czekał na dzieci pan leśniczy Waldemar Szmurło. Na początku odegrał nam hejnał myśliwski „POWITANIE”. Następnie udaliśmy się na spacer po lesie. Wyjątkowa lekcja przyrody na pewno zostanie w pamięci maluchów na długo. Dzieci bardzo chętnie zbierały żołędzie, które p. leśniczy przekaże do leśnej szkółki sadzonek. Gospodarz był tak miły, że przygotował dzieciom ciepły kąt w domku PZŁ, w którym opowiedział im o zwierzętach żyjących w jego leśnym gospodarstwie.

Mimo, że dzień był dżdżysty, wyjazd udał się znakomicie i bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

L. Wierzbicka