ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym biorą udział przedszkolaki ze Skibniewa.

W środę, 8 listopada obchodziły one, wspólnie ze szkołami z całej Polski, Dzień Śniadanie Daje Moc.To była świetna zabawa, dzięki której przedszkolaki nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

W tej edycji programu dzieci poznały Tolę, Maksa i Wszystkojada, trójkę kosmicznych agentów, którzy wyruszyli na planetę Niedojadków, by nauczyć ich 12 zasad zdrowego odżywiania. Dzieci wzięły też udział w Wielkiej Grze Niedojadków.

Najważniejszym punktem dnia było jednak wspólne śniadanie. Samodzielnie wykonane przepyszne kanapki, z przygotowanych przez rodzicówbardzo zdrowych produktów, smakowały wyśmienicie.Dzieci podzieliły się swoim śniadaniem z młodszymi kolegami z przedszkola i uczniami ze szkoły.

Mamy nadzieję, że udział w programie „Śniadanie daje moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu.

E. Derlicka