PRZEDŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLAKÓW

Przygotowania do świąt przedszkolaki rozpoczęły się już 1 grudnia. Wtedy to na tablicy u starszaków zawisł kalendarz adwentowy. Pozwalał on dzieciom na odliczanie dni do zbliżających się świąt. Każdego dnia jedno dziecko, którego imię wylosowano, otrzymywało umieszczone w odpowiednim „okienku” słodycze i karteczkę z zadaniem do wykonania. Wszystkie zadania polegały na okazaniu innym pomocy i życzliwości.

W salach przedszkolnych stanęły pięknie ubrane choinki. Maluchy ubrały swoją choinkę ulubionymi maskotkami, a dzieci starsze własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Maluchy udekorowały również choinkę w zaprzyjaźnionej Gminnej Bibliotece Publicznej.

13 grudnia w młodszej grupie przedszkolnej rodzice z dziećmi robili tradycyjne, bo z użyciem słomek i kolorowych papierków,łańcuszki na choinkę. Współpraca przebiegała bardzo sprawnie i każda para wykonała zadanie do końca.

Dzięki pomocy mam przedszkolaki przygotowały też smaczne, kolorowe pierniczki. Teraz czekają już tylko na spotkania opłatkowe, które zakończą nasz przedświąteczny okres.

E. Derlicka
L. Wierzbicka