PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

26 października w przedszkolu było wielkie święto. Na sali gimnastycznej zebrali się rodzice przedszkolaków. Dzieci przy dźwiękach piosenki „Jedzie pociąg z daleka” wjechały na symboliczną stacyjkę – WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD PRZEDSZKOLA. Pomimo wielkiej tremy podczas występów przedszkolaki zaprezentowały swoje liczne umiejętności. Dzieci pokazały, że potrafią śpiewać, liczyć, rytmicznie dzielić tekst, wskazać części ciała, wymienić pory roku i przedstawić się.

Kolejnym punktem spotkania był test na wykonanie kilku zdań, z którymi maluchy też sobie znakomicie poradziły. Rodzice, których dzieci uczęszczają do naszego przedszkola po raz pierwszy również zostali poddani testowi. Przedszkolaki podawały mamie albo tacie do rozpoznania po smaku owoc lub warzywo. Zabawa była przednia i wywołała wiele uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników spotkania.

Następnie pani Dyrektor Wiesława Kapusta dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka każdego malucha, który pokonał bramkę z balonów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy zaświadczające o przyjęciu do grona Przedszkola w Skibniewie. Niespodziankę maluchom przygotowali również starsi koledzy z oddziału przedszkolnego, wręczając pamiątkowe medale SUPER PRZEDSZKOLAK. Natomiast wszystkie dzieci otrzymały upominek od rodziców w postaci książeczki.

Na koniec Pani Dyrektor zwróciła się do zebranych rodziców gratulując wspaniałych dzieci i życząc wszystkim dobrego startu na dalsze lata.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem , który przygotowała Rada Rodziców.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za obecność.

Nauczycielki z przedszkola