IV OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW

OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu” to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Przedszkolaki ze Skibniewa, już po raz drugi, wzięły udział w imprezie biegowej zorganizowanej w ramach tego projektu.Zaopatrzonew numery startowe z zapałam ruszyły z linii wspólnego startu, która w tym roku ustawiona była na boisku szkolnym. Przebiegły łącznie 6300 metrów. Bardzo się starały, aby wspólnie z przedszkolakami z całej Polski pokonać niejednokrotnie dystans maratonu. Udało się. 49262 przedszkolaków przebiegło w sumie 26182,68 kilometrów. Ubiegłoroczny rekord, który wynosił 10533 km, został pobity.

W nagrodę za włożony wysiłek dzieci otrzymały kolorowe medale z logo projektu.

E. Derlicka