MAGICZNA WYPRAWA NA „FARMĘ ILUZJI”

18 czerwca 2018 r. wychowankowie przedszkola i uczniowie klasy I z Zespołu Oświatowego w Skibniewie odwiedzili Park Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach k. Woli Życkiej. Chcieliśmy na własne oczy zobaczyć miejsce, gdzie „niemożliwe staje się możliwe” i aktywnie spędzić czas na łonie przyrody. Sympatyczna Pani przewodnik krok po kroku odkrywała przed nami tajemnice tego fascynującego miejsca.

W Muzeum Iluzji zastanawialiśmy się nad grawitacją, lewitacją i złudzeniami optycznymi, oglądając latające piłeczki oraz dziwne lustra zniekształcające postacie i kopiujące obraz, a w Latającej Chacie Tajemnic nie mogliśmy spokojnie ustać w jednym miejscu… Podczas wędrówki po Parku szukaliśmy przygód w Wiklinowym i Lustrzanym Labiryncie, staraliśmy się odkryć zagadkę Lewitującego Kranu, zaglądaliśmy do Studni Nieskończoności. Niesamowitych wrażeń dostarczyło nam przejście przez Tunel Zapomnienia i jazda w Zakręconym Domku. Graliśmy w Gigantyczne Szachy i Mega Chińczyka. Podziwialiśmy Meble Olbrzyma oraz dorodne owoce i warzywa w jego Ogródku. Mieliśmy okazję oglądać świat przez weneckie lustro oraz pokrzyczeć ze strachu w Rezerwacie Smoków. Nie zabrakło również pozytywnych doznań podczas wizyty w mini zoo, gdzie zobaczyliśmy afrykańskie kozy oraz króliki i kucyki.

Krótka przerwa na ciepły posiłek i …coś, co dzieciaki lubią najbardziej – szaleństwa na Polu Dmuchańców, przejażdżki kolejkami, jazda na karuzelach, harce na placach zabaw! Okrzykom „Jeszcze tuuu!” i „Jeszcze raaaz!” nie było końca…

Pogoda dopisała, humory również. Aż żal było wracać! Wczesnym wieczorem, zmęczeni, ale baaardzo zadowoleni dotarliśmy do Skibniewa, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Małgorzata Jóźwiuk