CODEWEEKW ZESPOLE OŚWIATOWYM W SKIBNIEWIE

20 X 2017 r. dzieci z przedszkola w Skibniewie wzięły udział w projekcie „CodeWeek Polska”, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to inicjatywa, która ma na celu upowszechnianie nauki programowania. Zainicjowali ją 4 lata temu Młodzi Doradcy ds. Agendy Cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Od tej pory państwa europejskie, a wśród nich także i Polska, tworzą społeczność organizującą różnorodne wydarzenia związane z programowaniem. Organizatorzy zgłaszają inicjatywy, które, po spełnieniu warunków formalnych, zostają zaakceptowane przez ambasadora CodeWeek.

Wydarzenie zgłoszone do akcji w Zespole Oświatowym w Skibniewie pt. „Pierwsze kroki w Studio CODE”, obejmowało: kodowanie na dywanie, pracę z aplikacją Studio Code oraz kodowanie w oparciu o grę planszową „Cody Roby”. Pakiet trzydziestu gier „Cody Roby” przygotowało dla organizatorów zgłoszonych inicjatyw, aktywnie włączające się w kampanię, Ministerstwo Cyfryzacji. Warto było zarejestrować swoje wydarzenie!Sterowanie robotami, które poruszają się po planszy gwarantowałodzieciom świetny trening logicznego myślenia, było też wstępem do dalszej nauki programowaniaz wykorzystaniem komputera i dostępnych aplikacji.

E.Derlicka