„AUTOCHODZIK” W SKIBNIEWIE

Dzieci z przedszkola w Skibniewie już po raz kolejny miały okazję poznawać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach podczas zajęć i zabaw z wykorzystaniem zestawu edukacyjnego AUTOCHODZIK. Udostępnił go placówce Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

W skład zestawu wchodzą samochody, znaki drogowe, sygnalizacja świetlna i przejścia dla pieszych, które pozwoliły na zbudowanie minimiasteczka ruchu drogowego. Dzieci bawiły się w nim naśladując kierowców, policjantów i pieszych. Poznawały przy tymzasady przechodzenia przez jezdnię, rolę policjanta na drodze, znaczenie odblasków w ciemności, rodzaje znaków drogowych oraz właściwy sposób korzystania z autobusu.

Cieszymy się, że dzięki pomocy WORD, edukacja komunikacyjna w przedszkolu zyskała nowy wymiar i umożliwiła utrwalanie pożądanych zachowań przedszkolaków na drodze.

E. Derlicka