ZADUSZKI POETYCKIE

9. listopada 2017 r. w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbyły się Zaduszki Poetyckie. Hasłem przewodnim wieczornego spektaklu były słowa ks. Jana Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...". Garść wspomnień poświęciliśmy tym, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, bo "tylko my - żyjący mamy tę niezwykłą moc, by zatrzymać ich, by dać wieczność im", a jak pokazuje życie "kochamy wciąż za mało i stale za późno".

"Kochać trzeba od dziś, jutro późno może być, bo życie jest jak krótki film - piękne, choć kruche, wystarczy chwila, by zgasić je..." - sugestywnie przekonywali młodzi aktorzy kółka teatralnego, których umiejętności i właściwa postawa, a także dobór tekstów poetyckich, utworów muzycznych i wysoki poziom artystyczny programu zostały docenione przez licznie zgromadzoną publiczność.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy pomogli nam w stworzeniu klimatu zadumy i refleksji oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i spędzili z nami ten wyjątkowy, listopadowy wieczór.

Joanna Próchenko