IDŹCIE I GŁOŚCIE - SERPELICE 2017

14 października 2017 r. grupa młodzieży naszego gimnazjum odpowiedziała na zaproszenie Biskupa Drohiczyńskiego i udała się na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży do Serpelic, które odbyło się pod hasłem "Idźcie i głoście".

Zgromadziliśmy się w kościele stacyjnym w Drohiczynie, gdzie mieliśmy okazję poznać i wspólnie zaśpiewać polską wersję hymnu Światowych Dni Młodzieży – Panama 2019. Było to też osobiste spotkanie młodych z Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie połączone z katechezą.
Po zakończeniu spotkania i przyjeździe do Serpelic każda grupa indywidualnie, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przeszła na Kalwarię, gdzie z koncertem wystąpił zespół Full Power Spirit. Śpiew i zabawa zintegrowały wszystkie grupy, tworząc radosną Wspólnotę Młodych (około 1400 uczestników).

Głównym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus. Biskup podkreślił, że: "…krzyż jest znakiem Miłości Bożej, dzięki tej miłości Jezus Chrystus oddaje swoje życie, aby każdy z nas miał życie wieczne".

Bezpośrednio po Mszy świętej poświęcono przywiezione przez młodzież krzyże, które jak co roku złożone zostały przez przedstawicieli poszczególnych grup na Kalwarii Podlaskiej.

Na zakończenie wszyscy przeszli przez Bramę Krzyż i otrzymali symboliczne znaki spotkania.

Dla wszystkich uczestników naszej grupy było to niezapomniane duchowe przeżycie, które umocniło naszą wiarę i natchnęło nas optymizmem.

Teresa Grądzka