SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻEK - ANNĄ ONICHIMOWSKĄ

7 czerwca 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Skibniewie, dzięki zaangażowaniu pani dyrektor Grażyny Czarnockiej, odbyło się spotkanie uczniów młodszych klas szkoły podstawowej z pisarką, Anną Onichimowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży, a także autorką wielu scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych, laureatką licznych nagród krajowych i zagranicznych.

Spotkanie w kameralnym gronie przebiegało w miłej, ciepłej atmosferze. Pani Ania, od początku uśmiechnięta, nawiązała z dziećmi bardzo dobry kontakt, rozmawiając o marzeniach dzieci i ich planach na przyszłość. Opowiadała też o swoich marzeniach, pracy, etapach powstawania książki, a także przeczytała ciekawe fragmenty swoich ulubionych książek lub tych, które z jakichś powodów są dla niej wyjątkowe. Uczestnicy spotkania poznali bohaterów opowieści: "Duch starej kamiennicy", "Osiem metrów niespodzianki", "Z głową pod dywanem" i "Będę biegać".

Dzieci zadały autorce wiele pytań dotyczących jej twórczości, powstawania książek, podróży i z zainteresowaniem wysłuchały jej odpowiedzi.

Nas zakończenie spotkania można było kupić książki autorstwa pani Ani oraz zdobyć wyjątkowy autograf np. w zeszycie do języka polskiego.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Grażynie Czarnockiej za zaproszenie pani Anny Onichimowskiej na spotkanie z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Skibniewie, to wspaniały sposób zainteresowania dzieci książką i zachęcenia do czytania.

Joanna Próchenko