ŚPIEWAM TOBIE, OJCZYZNO

16 maja 2018 r. w Zespole Oświatowym im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie odbył się Gminny Przegląd „Śpiewam Tobie, Ojczyzno”, podczas którego uczniowie ze szkół Gminy Sokołów Podlaski zaprezentowali polskie pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie, które towarzyszyły Polakom w ważnych momentach dziejowych oraz utwory współczesne, takie jak: Dziewczyna z granatem, Miasto, Nasza najpiękniejsza, Niepodległość czy Myślimy o Polsce. Wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali, a ich występy uświetniły polskie tańce ludowe: krakowiak i mazur w wykonaniu wychowanków oddziału przedszkolnego w Skibniewie. Podniosły nastrój uroczystości udzielił się publiczności, która na zakończenie zaśpiewała jedną z najpopularniejszych pieśni legionowych "Piechota". Wszyscy wykonawcy - uczniowie zespołów oświatowych z Grochowa, Nowej Wsi i Skibniewa w podziękowaniu za wspólne świętowanie i piękny śpiew dla ojczyzny otrzymali pamiątkowe książki z rąk gospodarza imprezy - pani dyrektor Wiesławy Kapusty oraz sekretarza gminy Sokołów Podlaski - pani Edyty Andryszczyk. Dyrektor Zespołu Oświatowego w Skibniewie podziękowała wszystkim nauczycielom i dyrektorom szkół - pani Joannie Telak i panu Wojciechowi Grądzkiemu za trud włożony w przygotowanie uczniów do gminnego przeglądu pieśni patriotycznych "Śpiewam Tobie, Ojczyzno" i zaangażowanie w działania upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Joanna Próchenko