X POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

Już po raz dziesiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim była organizatorem powiatowego konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w którym należało zaprezentować wybrany wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - patrona biblioteki.

W dniu 10 listopada 2017 r. w Zespole Oświatowym w Skibniewie odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział 15 uczestników.

Komisja konkursowa w składzie: Edyta Smolik, Monika Rzążewska, Joanna Próchenko oceniając recytację, brała pod uwagę: znajomość tekstu, wyrazistość, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne.

Podczas eliminacji gminnych, w dniu 14 listopada 2017 r., naszą szkołę reprezentowali:  w najmłodszej grupie wiekowej: Róża Kuć z kl. I i Dominika Banasiuk z kl. III,  w kategorii klas IV - VI: Aleksandra Mąka i Dawid Skibniewski z kl. V,  w najstarszej grupie wiekowej - gimnazjalistki: Gabriela Jaczewska z kl. II i Paulina Kaniuk z kl. III.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali, ufundowane przez Wójta Gminy Sokołów Podlaski, dyplomy pamiątkowe, nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek.

Nasi uczniowie bardzo ładnie zaprezentowali się podczas eliminacji gminnych. Dominika Banasiuk zajęła I miejsce w kategorii klas I - III, a Gabriela Jaczewska - I miejsce w najstarszej grupie wiekowej. W dniu 22 listopada 2017 r., podczas eliminacji powiatowych, dziewczyny reprezentowały naszą szkołę i gminę w jubileuszowym, X FINALE KONKURSU w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

Dziękujemy za piękną recytację i godną postawę uczniowską.

Joanna Próchenko