NOC W SZKOLE? CZEMU NIE!

W nocy z piątku na sobotę ( z 1 na 2 grudnia) uczniowie klasy IV pod opieką pań: Moniki Rzążewskiej- pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Skibniewie, Edyty Smolik- bibliotekarki szkolnej oraz wychowawczyni Agnieszki Borkowskiej nocowali w budynku szkoły. Przedsięwzięcie przebiegało pod hasłem ,,Mikołajki z Mikołajkiem”, a punktem wyjścia była lektura pt. ,,Mikołajek”, wokół której toczyły się wszystkie zadania oraz zbliżające się mikołajki.

Nocna zabawa rozpoczęła się od konkursów, zabaw, pląsów. Kolejnym punktem programu była gra terenowa w budynku szkolnym, która wzbudziła najwięcej emocji. Po wspólnej kolacji przyszedł czas na chwilę wytchnienia podczas projekcji filmu pt. ,,Mikołajek”, a nocne zwiedzanie szkoły z latarkami oraz zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w nastrojowej scenografii, przy świecach, bardzo się wszystkim podobały.

Po wykonaniu wszystkich zadań przewidzianych w programie oraz przygotowaniu klas do noclegu, przyszedł czas na… nocne, interesujące rozmowy, które trwały i trwały i trwały… Jednak późną nocą sen pokonał wszystkich, a pobudka była jak zawsze za wcześnie i nie w porę. Nazajutrz, po śniadaniu uczniowie pod opieką rodziców opuścili szkolne mury. Zadowolone, uśmiechnięte buzie świadczyły o ciekawie spędzonym czasie.

Poprzez wspólne przeżywanie nocnej przygody w szkole, wszyscy mieliśmy okazję lepiej się poznać. Uczniowie uczyli się samodzielności, kształtowali umiejętność uważnego słuchania, współpracy w grupie. Mieli możliwość umacniania koleżeńskich więzi, zmierzania się z nowymi wyzwaniami i przełamywania różnorodnych barier. Mamy nadzieję, że taka NOC jeszcze się powtórzy!

Agnieszka Borkowska