MAGICZNA PODRÓŻ PO LITERATURZE

Uczniowie Zespołu Oświatowego w Skibniewie wybrali się w dniach: 15 i 22 listopada 2017r. w magiczną podróż po literaturze w towarzystwie pani Renaty Jaroszewskiej (pracownika Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Filii w Sokołowie Podlaskim), która zaprezentowała im różne oblicza książki.

Wielu uczniów urzekła różnorodność książek i ich niezwykłe formy: książki z kieszeniami, szufladami, książki z dziurą, pisane alfabetem Braille'a, a zwłaszcza książki pop- up (przestrzenne). Zabawne okazały się łamańce w języku wietnamskim, książki zwoje i harmonijki. W strefie koloru można było się zapoznać z książką "Naciśnij mnie", a także z publikacją "Czarna książka kolorów".

Piękne "książki z duszą" zachęcały, aby po nie sięgnąć i podążać po literackim świecie wyobraźni, który kryje niezwykłe tajemnice ludzi i miejsc.

Mamy nadzieję, że to niecodzienne spotkanie z książką, która dla wielu młodych ludzi przestała pełnić rolę głównego źródła informacji, pokazało, ile radości może dostarczyć dotyk i zapach książki, a także zachęciło do czytania.

Joanna Próchenko