KONKURS POŻARNICZY

W dniu 20 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podlaskim.

Głównym celem turnieju jest popularyzacja przepisów o bezpieczeństwie, w tym kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz ochrony ludności. W zmaganiach powiatowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W powiatowych eliminacjach wzięło udział łącznie 47 uczniów z 18 placówek oświatowych.

Jury po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniło po 5 najlepszych uczestników eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Skibniewski z klasy V, Ewa Banasiuk z klasy VII i Sebastian Tymiński z II klasy gimnazjum. Dawid i Sebastian zajęli w swoich grupach wiekowych IV miejsca, otrzymując pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Krzysztof Przyborowski